SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK: NELER YAPTIK?

Gemi yolculuğu çevreye daha duyarlı olabilir mi?
The Future of Cruising | MSC Cruises Play

Gemi yolculuğu çevreye daha duyarlı olabilir mi?

MSC Cruises olarak daha sürdürülebilir olabileceğine inanıyoruz. Evimiz dediğimiz denizlerimizi korumak ve cruise yolculuğunu baştan sona değiştirmek içinfilomuzda daha temiz yakıt kullanmaktan sürdürülebilir gezilere ve son teknoloji su arıtma tesislerimize kadar yaptığımız her işin merkezine sürdürülebilirliği koyuyoruz. 

 

Yeni gemilerimiz denizlerdeki imkanların sınırlarını zorluyor. Daha temiz teknolojilerden yenilikçi restoran konseptlerine kadar çevre dostu olarak büyüyen filomuz, bu gezegenin geleceğine olan bağlılığımızın bir kanıtıdır.

 

MSC Cruises ile Cruise Yolculuğunun Geleceğini Keşfedin.;

2050'YE KADAR NET SIFIR EMISYON - YOL HARITASI

Her zaman yapılabilecek daha fazla şey olduğunun farkındayız ve daha iyisini yapmak için kendimizi sürekli zorluyoruz. Bu nedenle, 2050 yılına kadar net sıfır emisyona ulaşarak, salınan sera gazı emisyonları (GHG'ler) ile atmosferden alınan veya yenilenebilir yakıtların üretimi yoluyla önlenen sera gazları arasında genel bir denge sağlamaya kararlıyız. Bu hedefe ulaşmak için yenilenebilir yakıtlara geçiş, enerji tasarruflu teknolojilerin benimsenmesi ve operasyonel uygulamaların optimize edilmesi gibi çeşitli önlemler uygulayacağız. Örneğin, yenilenebilir yakıtların üretilmesi ve kullanılması, fosil yakıtlara kıyasla genel yaşam döngüsü emisyonlarını çeşitli şekillerde önemli ölçüde azaltabilir. Bunun yerine biyoyakıt üretiminde kullanılabilecek tarımsal ve kentsel atıklardan kaynaklanan emisyonların önlenmesi ve hatta sentetik yakıtlarda kullanılmak üzere karbonun yakalanması buna bir örnektir.

NET-ZERO EMISSIONS BY 2050 – ROADMAP